Zavod O, Zavod škofjeloške mladine (Institūts O, Škofja Lokas jaunieši) savu darbu uzsāka pateicoties Škofja Lokas studentu klubam 1999. gadā, kad klubā esošie brīvprātīgie juta nepieciešamību savas darbības veidot profesionāli.  Zavod O ir bezpeļņas nevalstiskā un brīvprātīgā jauniešu organizācija. Organizācijas aktivitāšu mērķis ir paaugstināt jauniešu dzīves kvalitāti, papildināt kultūras un mākslas programmu, darboties IT un neformālās izglītības jomā Škofja Loka pilsētā.

Organizācijas darbības mērķis ir veidot vidi, kurā iespējams gūt prakstisku pieredzi un neformālo izglītību, kas veicina interesi par mācīšanos, brīvprātīgo darbu un darba mobilitāti, kā arī mūžizglītību un paaudžu sadarbību dažādos projektos.

Mūsu nodaļas
Jauniešu kultūras centrs "Pie sarkanās austeres"
Jauniešu kultūras centrs "Pie sarkanās austeres" piedāvā plašu programmu jaunajiem māksliniekiem un ikvienam citam viesim, katru darba dienu. Kultūras centrs piedāvā koncertzāli dažādiem mūzikas pasākumiem, tematiskiem vakariem, ballītēm, teātra priekšnesumiem, lekcijām un diskusijām. Kultūras centra dārzs ļauj rīkot plašus brīvdabas pasākumus. Pagrabā notiek mūzikas grupu meģinājumi un DJ nodarbības. Kultūras centrā katru gadu norit vairāk kā 150 dažādi pasākumi, kurus organizē vietējie pilsētas jaunieši, lai prezentētu savus talantus un intereses.
http://ostriga.org
Multimēdiju centrs "Pulsar"
Multimēdiju centrs "Pulsar" ir vieta, kurā jauniešiem ir iespēja apmainīties ar informācīju un apstrādāt to izmantojot brīvo interneta pieeju, datoru telpas, bezmakasas zvanus internetā, aparatūru filmēšanas un skaņas ierakstīšanai. Centrs piedāvā arī palīdzību mājas lapu un to dizaina veidošanā, plakātu un bukletu izgatavošanā. Uz „MMC Pulsar” serveru bāzes tiek uzglabātas interneta mājas lapas no dažādām citām bezpeļņas organizācijām. Centrs piedāvā telpas sapulču rīkošanai un neformālās izglītības nodarbībām.
http://www.pulsar.si
Mākslas studija "CLOBB"
Mākslas studija "CLOBB" ir jauniešu centrs, kurā dažāda vecuma cilvēki attīsta savu radošo potenciālu veidojot vizuālus mākslas darbus. Studija atrodas vecpilsētas centrā un piedāvā visdažādākās meistarklases gan grupās, gan individuāli. Studija iespējams veidot fotogrāfijas, zīmējumus, keramikas un grafiskos veidojumus.
http://www.ateljeclobb.org
Zavod O "International"
Zavod O "International" tika izveidots ar mērķi paplašināt starptautisko darbību – piedāvāt un atbalstīt jauniešus, kuri vēlās aktīvi darboties ārpus valsts robežām, izmantojot Jaunatne darbībā un Erasmus programmas.
http://international.zavodo.org
NVO centrs Gorenskas reģionam, 2011-2014
NVO centrs Gorenskas reģionam ir projekts, lai atbalstītu un attīstītu citas Nevalstiskās Organizācijas šajā reģionā. Centrs piedāvā konsultācijas un lekcijas, kā arī rīko seminārus par NVO veidošanu.

Tulkojis Jānis Aizpurietis.
Atsauksmes

Jānis AizpurietisZavod O organizācija ir uzņēmējorganizācija manam Eiropas Brīvprātīgā darba projektam. Esmu ļoti apmierināts ar organizācijas darbu un priecīgs, ka nonācu tieši šajā notikumiem bagātīgajā vidē. Neskaitāmi ceļojumi, dažādas kulūras un pieredzes iespējas mijās ar labi plānotu un organizētu darbu – dzīvojamajiem apstākļiem un cilvēcisko attieksmi. Zavod O organizācijā ir iespējas atpūsties ballītēs, kā arī gūt vērtīgu pieredzi izglītības jomā. Pats galvenais man – gūt ļoti vērtīgu pieredzi.

Jānis Aizpurietis, brīvprātīgais EBD projektā Zavod O – Labās vibrācijas, jauniešu centrā MDC Blok, 2013

Janis JurčenkoEs atgriezos Škofja Lokā kā ilgtermiņa brīvprātīgais organizācijā ,,UrbanProd’’ (Francijā, Marseļā) lai realizētu savu personīgo projektu Slovēnijā. Es pieņēmu šo lēmumu pēc īstermiņa projekta un manām brīvdienām šeit. Es guvu neaizmirstamas emocijas kuras man radīja šī vieta. Škofja Loka, organizācija ,,Zavod O’’, klubs ,,Pri rdeči ostrigi’’, visas šīs vietas un cilvēki šeit ir kā eneģijas lādiņš priekš manis. Pēc katras ciemošanās reizes es gūstu jaunas emocijas, pieredzes un es esmu pilnībā uzlādēts jaunām aktivitātēm. Kā jau teicu, es šo vietu saucu par enerģijas lādiņu un priekš tā man ir reāls iemesls. Šī ir vieta kur cilvēki vēlās atgriezties un labākais ir tas ka Zavod O vienmēr uzņems Jūs ar smaidu un laipnību.

Jānis Jurčenko, brīvprātīgais EBD grupas projektā Zavod O – Zaļā sirds, vasara 2012
Kontakti
Zavod O
Mestni trg 20
4220 Škofja Loka
Slovenija
+ 386 40 477 640
[email protected]