Młodzieżowa organizacja Zavod O (Zavod O, zavod škofjeloške mladine) została założona w 1999 roku w Klubie Studenckim w Škofja Loka. Kiedy ilość przedsięwzięć zaczęła przerastać możliwości ściśle wolontariackiej organizacji, okazało się, że potrzebujemy bardziej profesjonalnego podejścia. Zavod O jest bezdochodową , dobrowolną, młodzieżową organizacją pozarządową.

Celem wszystkich działań jest podniesienie jakości życia młodzieży w Škofja Loka, jakości lokalnego kulturalnego i artystycznego programu. Ułatwienie dostępu do IT i edukacji nieformalnej. Chcemy stworzyć warunki do zdobywania praktycznych doświadczeń i pozaformalnego kształcenia. Zachęcić do nauki, wolontariatu, mobilnej pracy. Stymulować do ustawicznego kształcenia i międzypokoleniowej współpracy poprzez różne projekty.

Nasze działy
Młodzieżowe centrum kultury Czerwona ostryga
Młodzieżowe Centrum Kultury Czerwona Ostryga przez pięć dni w tygodniu proponuje różnorodny program dla młodych artystów i wykonawców. Sala koncertowa dysponuje miejscem do wykonywania muzyki, organizowania wieczorów tematycznych, imprez, spektakli teatralnych, wykładów i dyskusji. Jest też większe miejsce koncertowe w ogrodzie klubu i piwnicy, które służy zwykle jako sala prób dla zespołów lub DJ-ów. W naszym klubie gościmy ponad 150 imprez rocznie - wszystkie organizowane są przez miejscową młodzież, reprezentującą różnorodne zainteresowania i talenty.
http://ostriga.org
Multimedialne centrum Pulsar
Multimedialne centrum Pulsar pełni rolę punktu informacyjnego. Na co dzień służy jako serwis administracyjny i informacyjny młodzieży w Škofia Loka. Zapewniamy: bezpłatny dostęp do internetu, zajęcia komputerowe, darmowy punkt dostępu do połączeń internetowych, sprzęt wideo i nagrania audio, pomoc w projektowaniu stron internetowych, ulotek i plakatów. Na serwerze MMC gościmy również strony internetowe innych organizacji bezdochodowych... Multimedialne centrum jest także miejscem spotkań innych organizacji i wszelkich form edukacji nieformalnej.
http://www.pulsar.si
Artystyczne studio CLOBB
Artystyczne studio CLOBB to młodzieżowe centrum grafiki warsztatowej, gdzie różne pokolenia mogą rozwijać swoje twórcze potencjały. Znajdujące się w centrum starego miasta Atelje umożliwia różnorodne artystyczne aktywności - od warsztatów i zajęć w grupach, po indywidualne realizacje fotograficzne, malarskie, zajęcia z ceramiki i grafiki projektowej.
http://www.ateljeclobb.org
Międzynarodowa organizacja Zavod O
Międzynarodowa organizacja Zavod O została założona z zamiarem rozwinięcia naszej działalności międzynarodowej. Oferujemy pomoc, promocję i wsparcie dla młodych ludzi, którzy chcą być bardziej aktywni poza naszymi granicami, głównie poprzez projekt Młodzież w działaniu i Erasmus dla wszystkich programów.
http://international.zavodo.org
NGO centrum regionu Gorenjska, 2011-2014
NGO centrum regionu Gorenjska (Gorenjska regionalna organizacija zavodov društev in ustanov -GROZD) to projekt przygotowany do wzmocnienia i wsparcia innych organizacji pozarządowych w regionie. Oferujemy różne zajęcia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych w formie poradnictwa, wykładów i warsztatów. Wiele starań wkładamy także w tworzenie sieci organizacji pozarządowych i rozwijania dialogu obywatelskiego.

Przetłumaczone przez Adama Sękowski.
Kontakt
Zavod O
Mestni trg 20
4220 Škofja Loka
Slovenija
+ 386 40 477 640
[email protected]