Zavod O, Zavod Škofjeloške Mladine, Škofja Loka öğrenci klübü tarafından, klüp faaliyetlerinin gönüllü bir organizasyon tarafindan yürütülemeyecek kadar artması ve daha profesyonel bir açılıma duyulan ihtiyaç sonucu 1999 yılında kurulmuştur. Bütün faaliyetlerin hedefi Škofja Loka gençliginin yaşam kalitesini ve ayrıca yerel kültür-sanat programının, bilgi teknolojileri ve yaygın eğitimin kalitesini arttırmaktır.

Zavod O kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu ve gönüllülük ilkesine dayalı bir gençlik örgütüdür. Gerçekleştirilen faaliyetlerin amacı yaygın eğitim ve uygulama ile tecrübe kazanmak için uygun ortamın yaratılmasıdır.

Birimlerimiz
Youth cultural centre At Red Oysters
Genç sanatçı, müzisyen ve ziyaretçilere haftanın beş günü muhtelif ve zengin bir program sunmaktadır. Konser salonu farklı müzik tarzlarındaki konserler, tematik etkinlikler, partiler, çeşitli seminer ve münazaralar için ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca klübün arka bahçesinde daha büyük bir açıkhava sahnesi ile müzik grupları ve DJlere çalisma stüdyosu olarak hizmet veren bodrum katı bulunmaktadır. Klübümüz ev sahipliğinde her yıl tamamı yerel gençlik tarafından çeşitli ilgi ve yetenekleri temsil eden yüz elliden fazla etkinlik gerçekleştirilmektedir.
http://ostriga.org
Multimedia centre Pulsar
Škofja Loka'da yer alan günlük idari ve gençlik bilgi servisi olarak kullanılan bir bilgi noktasıdır. Ücretsiz internet erişimi, bilgisayar dersleri, görüntü ve ses kayıt ekipmanları tesisi, grafik ve web tasarım danışmanlığı, diğer sivil toplum kuruluşları için server hizmeti sağlamaktayız. Çok amaçlı sınıf örgütsel ve diğer toplantılar ve bütün yaygın eğitim formları için kullanılmaktadır.
http://www.pulsar.si
Art studio CLOBB
Farklı nesillerin yaratıcı potansiyellerini geliştirebilme imkanı buldukları bir güzel sanatlar gençlik merkezidir. Tarihi kent merkezinde yer alan tesis resim, fotoğraf, seramik, grafik tasarımı gibi çeşitli sanatsal alanlarda dersler ve workshoplardan bireysel üretime varan aktivitelerin gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.
http://www.ateljeclobb.org
Zavod O International
Uluslararası aktivitelerimizi genişletip geliştirebilme hedefimizden dolayı kurulmuştur. Esas olarak AB gençlik eylem planı ve erasmus programları çerçevesinde ülke sınırlarımız dışında aktif olmak isteyen gençlere destek ve teşvik sunuyoruz.
http://international.zavodo.org
NGO centre for Gorenjska region, 2011-2014
Bölgede yer alan sivil toplum kurumlarını güçlendirmek ve desteklemek amacı doğrultusunda gerçekleştirilen bir projedir. STK temsilcilerine konferans, seminer ve çalıştay formunda düzenlenen çeşitli aktiviteler sunuyor ve ayrıca STK örgülenimi ve sivil diyalog üzerine çaba harcıyoruz.

Çeviri: Erhan Kurtuluş.
Iletişim
Zavod O
Mestni trg 20
4220 Škofja Loka
Slovenija
+ 386 40 477 640
[email protected]